REKLAMA
Znaleziono 3804 wyników
[lubelskie] Zoom Natury w Janowie Lubelskim – koniec prac w październiku, otwarcie z końcem rokuartykuł
Pokaż artykuł
[lubelskie] Zoom Natury w Janowie Lubelskim – koniec prac w październiku, otwarcie z końcem roku
W tym tygodniu wznowiono właściwe prace budowlane na terenie parku Zoom Natury w Janowie Lubelskim,...
Kolejna wielka inwestycja koreańska w Polsce!artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja koreańska w Polsce!
Kolejny sukces Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej! Firma Posco Mobility Solution Poland, część renomowanego koreańskiego koncernu Posco, wybuduje fabrykę rdzeni do silników napędowych w Brzegu, w województwie opolskim. Inwestycja ta, opiewająca na kwotę 183,6 mln zł, skorzysta ze zwolnień podatkowych.
Laboratorium Aerodynamikiinwestycja
Pokaż inwestycję
Laboratorium Aerodynamiki
Kraków, Życzkowskiego
Laboratorium Pomiaroweinwestycja
Pokaż inwestycję
Laboratorium Pomiarowe
Kraków, Śródmieście, Życzkowskiego
Laboratorium kryminalistyczneinwestycja
Pokaż inwestycję
Laboratorium kryminalistyczne
Poznań, Jeżyce, Kochanowskiego 2A
[Wrocław] Wiecha na ultranowoczesnym budynku laboratoryjnym w Kampusie Praczeartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wiecha na ultranowoczesnym budynku laboratoryjnym w Kampusie Pracze
Na budynku laboratoryjnym 9A położonym we wrocławskim Kampusie Pracze zawisła symboliczna wiecha. No...
Amerykańska firma  IPG Photonics inwestuje w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma IPG Photonics inwestuje w Gliwicach
Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się zainwestować w Gliwicach. Przy ul. Wyczółkowskiego powstan...
Niemiecki koncern BSH otworzył we Wrocławiu nowoczesne laboratorium innowacji produkcyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BSH otworzył we Wrocławiu nowoczesne laboratorium innowacji produkcyjnych
Niemiecki koncern BSH po raz kolejny stawia na stolicę Dolnego Śląska. Otworzył na terenie swojego kompleksu fabryk lodówek i piekarników przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu nowoczesne laboratorium innowacji produkcyjnych – InnoLab. Powstawać w nim będą najnowsze rozwiązania, które zostaną zastosowane w fabrykach tego wielkiego, znanego, światowego koncernu. BSH zainwestował od 2017 roku, od chwili wejścia do Wrocławia, łącznie ok. 900 mln złotych w nowe obiekty i nowoczesne systemy produkcyjne. Z roku na rok wzrasta też systematycznie zatrudnienie.
Polska Spółka Gazownictwa otworzyła we Wrocławiu nowoczesne laboratorium artykuł
Pokaż artykuł
Polska Spółka Gazownictwa otworzyła we Wrocławiu nowoczesne laboratorium
Polska Spółka Gazownictwa otworzyła we Wrocławiu nowoczesne laboratorium pozwalające nadzorować jakość paliw gazowych dostarczanych do obiorców na Dolnym Śląsku, a także proces ich nawonienia.
Kongsberg Maritime Poland rozbuduje centrum badawczo-rozwojowe w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Kongsberg Maritime Poland rozbuduje centrum badawczo-rozwojowe w Szczecinie
Kolejny zagraniczny, skandynawski inwestor stawia na Szczecin. Polski oddział norweskiej firmy Kongsberg Maritime rozbuduje swoje centrum badawczo-rozwojowe (B+R) w tym mieście. Powstaną nowe, wysokopłatne miejsca pracy.
W Polsce powstanie pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej biogazownia produkująca biometan połączona z wychwytywaniem i skraplaniem COartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej biogazownia produkująca biometan połączona z wychwytywaniem i skraplaniem CO
Spółka BZK Energy otrzymała dofinansowanie z prestiżowego unijnego Funduszu Innowacyjnego na realizację projektu AMBASSADOR. To pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej instalacja produkująca biometan połączona z wychwytywaniem i skraplaniem CO2. Projekt AMBASSADOR ma na celu wdrożenie modelowej produkcji energii w obiegu zamkniętym. Instalacja połączy zaawansowane procesy fermentacji beztlenowej z nowoczesnymi technologiami oczyszczania biogazu i wychwytywania dwutlenku węgla.
Mały atom w Polsce: ARP i OSGE rozpoczynają współpracę przy projekcie SMR w Stalowej Woliartykuł
Pokaż artykuł
Mały atom w Polsce: ARP i OSGE rozpoczynają współpracę przy projekcie SMR w Stalowej Woli
• Podpisany list jest punktem wyjścia do wypracowania umowy inwestycyjnej pomiędzy ARP S.A. jako podmiotem zarządzającym całą Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-Park Wisłosan, a OSGE sp. z o.o. planującą budowę elektrowni z reaktorami BWRX-300
Dzięki wsparciu LG Energy Solution na Politechnice Wrocławskiej powstaje laboratorium elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
Dzięki wsparciu LG Energy Solution na Politechnice Wrocławskiej powstaje laboratorium elektromobilności
Na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej wkrótce zostanie otwarte laboratorium elektromobilności. Wsparcie przy jego wyposażeniu zadeklarowała firma LG Energy Solution Wrocław, która przekazała na ten cel ponad 600 tys. zł. Pracownia zostanie otwarta w pierwszym kwartale 2023 r.
GAZ-SYSTEM otrzyma dofinansowanie unijne dla projektu "Pomeranian Green Hydrogen Cluster"artykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM otrzyma dofinansowanie unijne dla projektu "Pomeranian Green Hydrogen Cluster"
Europejska Agencja Wykonawcza ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (European Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency – CINEA) przyznała wsparcie finansowe dla projektu pn. Pomeranian Green Hydrogen Cluster (Pomorski Klaster Zielonego Wodoru) ze środków europejskich w ramach instrumentu "CEF Cross-border Renewable Energy".
W Krakowie trwa budowa pierwszego w Polsce Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie trwa budowa pierwszego w Polsce Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W laboratorium prowadzone będą m.in. badania dotyczące walki ze smogiem w aglomeracjach mocno zurbanizowanych, w tym wpływ zabudowy miejskiej na przewietrzanie miast. Inwestycja realizowana jest na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej w Czyżynach.
Polenergia z pozwoleniem na budowę projektu wodorowego na Podkarpaciuartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia z pozwoleniem na budowę projektu wodorowego na Podkarpaciu
Produkcja zielonego wodoru jest elementem strategii Polenergii. Grupa, która jest jednym z liderów energetyki odnawialnej w Polsce, prowadzi zaawansowany program rozwoju produkcji tego surowca.
NEXLER rozbuduje fabrykę w woj. pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
NEXLER rozbuduje fabrykę w woj. pomorskim
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE) ogłasza kolejny kamień milowy – 500 decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Decyzję otrzymała firma NEXLER, polski lider w dziedzinie hydroizolacji, która zainwestuje ponad 130 mln zł w rozbudowę zakładu w Skarszewach (powiat stargardzki, woj. pomorskie).
Radiotechnika Marketing rozbuduje fabrykę na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Radiotechnika Marketing rozbuduje fabrykę na Dolnym Śląsku
Kolejna firma wchodzi do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" i zainwestuje w ramach programu Ministerstwa Rozwoju i Technologii - Polska Strefa Inwestycji. Tym razem jest to znana polska spółka Radiotechnika Marketing z podwrocławskich Pietrzykowic (gmina Kąty Wrocławskie). Dzięki wejściu do strefy, zaoszczędzi ponad 11,9 mln zł. w wyniku zwolnienia z podatku dochodowego, w ciągu 12 lat.
Gigantyczna inwestycja za 7,2 miliarda złotych! Grupa Azoty uruchamia produkcję polipropylenu w Polimerach Policeartykuł
Pokaż artykuł
Gigantyczna inwestycja za 7,2 miliarda złotych! Grupa Azoty uruchamia produkcję polipropylenu w Polimerach Police
To największe zakłady przemysłowe produkcji propylenu i polipropylenu w Europie Środkowo-Wschodniej. Polimery Police – jedna z największych inwestycji europejskiej branży chemicznej rozpoczyna produkcję polipropylenu pod marką Gryfilen. Nowa instalacja Grupy Azoty będzie produkować rocznie 437 tys. ton polipropylenu i 429 tys. ton propylenu. Sprzedaż polipropylenu Gryfilen w Europie rozpocznie się w sierpniu br. Budżet projektu Polimery Police to ponad 7,2 mld zł.
W Warszawie trwa budowa nowej fabryki leków Polfy Tarchomin. Inwestycja warta jest 500 milionów złotychartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie trwa budowa nowej fabryki leków Polfy Tarchomin. Inwestycja warta jest 500 milionów złotych
Na warszawskim Tarchominie Budimex buduje dla Polfy Tarchomin nową fabrykę leków onkologicznych. Aktualnie dobiega końca realizacja pierwszego etapu tej inwestycji. Budynek będzie mieć cztery kondygnacje i 12 tys. mkw. powierzchni użytkowej.
REKLAMA